RSS
czwartek, 29 października 2009
CIESZY OKO

Takie cudeńka dostała mama mojej koleżanki do zakupionych włóczek na www.vsv.cz


Małe, a cieszy:)). Faktem jest, że zdjęcia włóczek na stronie odbiegają od stanu faktycznego i te próbniki są właściwie niezbędne, aby nie poczuć rozczarowania.

Robótkowo bez szaleństw. Zaczęłam z resztek Kashmiru szaliczek do kompletu. Na cały zestaw zużyję cały zapas czyli trzy motki (sweterk+czapa+mitenki i szalik).


niedziela, 25 października 2009
WEEKEND PEŁEN URODZAJU

Weekend minął robótkowo. Udało mi się skończyć córciowy sweterek. Jest w trakcie blokowania. Niestety dziecko ciągle go rusza sprawdzając czy wysechł. Może jutro uda mi się zaprezentować na właścicielce.


A poza tym wydziergałam czapę ala worek korzystając oczywiście z porad Antoniny. Czapa prezentuje się tak.


 

My dodatkowo wplotłyśmy kokardę.


 

Wydziergałam również jedną mitenkę, druga w trakcie roboty. Komplecik będzie się  prezentował tak.

Na wszystko, czyli sweterek, czapę oraz mitenkę zużyłam około dwóch motków KASHMIRU, właściwie nieco mniej. Sweterek robiłam na drutach 4,5, czapę na 4,5 oraz 5, natomiast mitenki na 4 mm.

wtorek, 20 października 2009
BĄBELKOWY SWETEREK

Zaczęłam sweter dla córki. Dziecko narysowało o co chodzi. Generalnie nie ma zbyt dużych wymagań więc powinno iść gładko.  Zaczęłam oczywiście od góry. Golf będzie zszyty do połowy, reszta ma się rozkładać. Rękawki krótkie, ozdobione bąbelkami (ale nie za dużo, bo to obciach:))) - cytat. Włóczka KASHMIR, druty 4,50.

Początek wygląda tak.


niedziela, 18 października 2009
ZIMA JUŻ MI NIESTRASZNA

Zima już mi niestraszna, a to dzięki ,,szybkiej chuście''. Moja wersja prezentuje się tak.

Zużyłam 1,5 motka OPUS TIFTIK. Druty nr 5 i 8.


piątek, 16 października 2009
UZUPEŁNIENIE ZAPASÓW

Dziś przyszły do mnie włóczki i kordonki. Córa już tupie nogami, że mam zaczynać sweter.

 

A ja. Cóż. Znudziłam się chwilowo żółtym szalem i dla próby postanowiłam z resztek wydziergać szybką chustę, której instrukcję podała na swoim blogu Antonina http://uantoniny.blogspot.com/.


 

Zresztą znajdziecie tam również czytelne objaśnienia do czapek. Polecam.

A wracając do włóczek to plany są. Nie wiem jak z realizacją. Pomarańcz i zieleń zostały zakupione z przeznaczeniem na szale i chusty. Co powstanie zależy od natchnienia. Kordonki do rozgrzebanego bieżnika. Chyba byłam zbytnią optymistką. No cóż bywa:)). A na razie weekend przed nami. Mam nadzieję, że uda mi się nadgonić z robótkami.

poniedziałek, 12 października 2009
CZAS GONI NAS

Dokonałam drobnych zakupów w Zamotane i już nie mogę  się doczekać przesyłki. Dlatego też spieszę się z dzierganiem szala, bo jak  znam swój charakterek, to bez wątpienia rzucę się na nowe włóczki jak dzikus. Jedną na pewno będę musiała wziąć w obroty, bo córa czeka na sweterek i tak łatwo nie odpuści.

A weekend, cóż upłynął pod hasłem uzupełniania garderoby, tak więc czasu nie miałam zbyt dużo.

Jeżeli chodzi o plany robótkowe, to prócz swetra dla dzieciny czekają w kolejce LUNY z odzysku. Będą z tego szale na prezenty. Jeden na pewno zgodnie z instrukcjami DAGNY.

Póki co szal prezentuje się tak.


czwartek, 08 października 2009
SZALOWE SZALEŃSTWO

Ponieważ od pewnego czasu panuje na blogach szalowe szaleństwo, ja też postanowiłam wydziergać sobie takie cudo.

Wzorek łatwy, robi się szybko. Szkoda tylko, że czasu mało:). Od listopada będzie go jeszcze mniej, bo zachciało mi się nauki na ,,stare lata”:).

Póki co korzystam z każdej wolnej chwili.


Na forum robótkowym znalazłam coś takiego. Tak…, to chusta. Mam w planach, oj mam, ale to na jakiś urlopik między świąteczny, bo już widzę, że łatwo nie będzie. Musze mieć spokojną głowę.


A teraz trochę chwalenia. Takie o to cudo zrobiła dla mnie córcia.


sobota, 03 października 2009
BURAS ODSŁONA

Buras ostatecznie ukończony.  Efekt mnie zadowolił. Zużyłam 4 motki OPUS TIFTIK, druty 4,5 mm.A ponieważ zmogło mnie jakieś koszmarne choróbsko i leżę drugi dzień w łóżku, to jedyne poręczne jest dla mnie szydełko, dlatego też przybywa głównie bieżnika.


Szal zaczęłam.


Image Hosted by ImageShack.us