RSS
poniedziałek, 21 czerwca 2010
BAWEŁNIANA KREMÓWKA

Z bawelny wydziergałam letni sweterek do sukienek i topów. Będzie idealny do pracy. Mam nadzieję, że lato jednak zawita.

 

Na rozmiar 40 poszło 2 i 3/4 motka. Robiłam drutami nr 4.

A tu moja córa w czapkach, których większość dziergałam z myślą o zimie:)). Kapelusz dziecko wypatrzyło w uzywańcu za 4 zł:))

 

 

 

 

środa, 16 czerwca 2010
SERWETKA

Bardzo dawno zaczęłam moją pierwszą szydełkową serwetkę. Przypadkiem trafiłam na nią w moich zbiorach włóczkowych. jest już skończona, ale wymaga wykrochmalenia.

 

sobota, 12 czerwca 2010
GŁĘBIA OCEANU

Głębia oceanu - bo to było moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłam ten odcień Himalaya Padisah. Włóczka bardzo miękka - zobaczymy jak będzie się sprawowała w użytkowaniu. Na tunikę w rozmiarze 40/42 zuzyłam 2 i 1/3 motka. Druty 8 i 4.

 

czwartek, 10 czerwca 2010
SWETRZYSKO NA DZIECIĘCIU

Poniżej swetrzysko na właścicielce.

 

wtorek, 08 czerwca 2010
SWETRZYSKO

Sweter gruby i ciepły. Zrobiony z dwóch włóczek: akrylu w kolorze beżowym oraz szarej bawełny. Druty nr 8. Jak tylko będzie okazja zrobię zdjęcia na człowieczku.

A jako przerywnik dłubałam kaszmirowy szalik. Wzór ażurowy. Póki co trochę wymemłany, ponieważ włóczka jest z odzysku.

piątek, 04 czerwca 2010
ZE STAREJ PODKOSZULKI

Chusta, którą jakiś czas temu robiłam jest moją ulubioną:).

A Córa zrobiła sobie ze starej podkoszulki taki o to naszyjnik.

czwartek, 03 czerwca 2010
WYKORZYSTANIE RESZREK

Brzoskwiniowy sweter z KOTKA skończony. Zużyłam około 4,5 motka. Wykorzystałam również sznurki, których sposób robienia znajdziecie w  super kursiku  Doroty http://swetrydoroty.blogspot.com/2010/04/kursik-sznurek-z-woczki.html


A dodatkowo postanowiłam wykorzystać resztki, których mam dość sporo. I tak zaczyna powstawać kolekcja czapek. na zimę będzie jak znalazł:)).


Image Hosted by ImageShack.us