RSS
środa, 30 grudnia 2009
ANGEL

Wykorzystałam włóczkę ANGEL, którą miałam na składzie, do zrobienia bardzo prostego szala.


Zdjęcie zapożyczone z Zamotane.pl (http://zamotane.pl/index.php?prod_name=angel&search=ok&search=ok)

tu  włóczkę zakupiłam. Jestem nią oczarowana. Jest bardzo miękka, niegryząca (przynajmniej moim zdaniem). Zużyłam dwa i 1/3 motka. Jest bardzo wydajna.
Korzystając z okazji chciałam Wam życzyć wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku. Przede wszystkim dużo czasu na Wasze pasje, haftowanie, dzierganie i szycie:))).

KRAWIECTWO

Spędziłam bardzo miło popołudnie ze swoją czternastoletnią pociechą. Pomagałam bardzo intensywnie w szyciu torby. Był to mój debiut krawiecki. Robiłam wykrój, podwijałam podszewkę i materiał:)) A o to efekt naszej pracy - mojej w małej tylko części, ale zawsze:)). Będą powstawłay kolejne, ale to już w wykonaniu córci. Mają być ozdabiane koralikami i aplikacjami.


wtorek, 29 grudnia 2009
FIOLETY I CZERŃ

Zrobiłam proste czarne mitenki. Na prośbę córy są zupełnie gładkie. Dziecię ma w planach ozdobić je koralikami. Są dłuższe do samego łokcia, ale jak widać dziecko ma zamiar nosić je w taki sposób:)).
Poza tym zaczęłam sukienkę dla siebie.

poniedziałek, 28 grudnia 2009
BISKUPI KOMPLET

Czapka i szalik w kolorze biskupim. Niestety moje umiejętności, a właściwie ich brak uniemożliwiły oddanie prawdziwego koloru włóczki. Jest naprawdę śliczna z dodatkiem złotej nitki. HIMALAYA Tilsim 5 motków, druty nr 5.


niedziela, 27 grudnia 2009
I JUŻ PO ŚWIĘTACH

Witam poświątecznie. Było cudownie, ale jak zwykle za krótko. W tym roku prezenty dziewiarskie. Dostałam komplet drutów KnitPro. Trzy rozmiary i trzy długości żyłek. Bardzo je polubiłam:)). A poza tym coś co taki maniak jak ja lubi najbardziej:))).

Super, że mam wolne do końca roku - mogę poszaleć:)środa, 23 grudnia 2009
WESOŁYCH ŚWIĄT :)

niedziela, 20 grudnia 2009
ZIMOWY KOMPLET

Wydziergałam kolejny komplet. Ma to być prezent. Zainspirowała mnie DAGNY http://dagi35.blox.pl/html;jsessionid=F8BD0E17D72FBBBB3162F0B40223D361.ib3tom1.

Włóczki to jakieś resztki, które miałam na składzie. Robiłam na drutach nr 5.


piątek, 18 grudnia 2009
ROBÓTKI NA DRUTACH

Przyszła dziś do mnie zamówiona w Empiku książka. Mała i dość niepozorna, ale zawiera wiele cennych wskazówek i ciekawych wzorów. Część z nich można oczywiście znaleźć w innych pozycjach, ale są również takie których nie widziałam w  innych książkach. Poza tym jest trochę borderów o różnym stopniu trudności.


środa, 16 grudnia 2009
ZIELONO MI CD

Dalej tkwię w zieleniach. Tym razem kontynuję zaczęty jakiś czas temu szal. obawiam się jednak, że do świąt nie zostanie ukończony.


sobota, 12 grudnia 2009
ZIELONO MI

Zdążyłam z chustą:))). Poniżej jeszcze przed blokowaniem, bo oczywiście wszystko w ostatniej chwili i po blokowaniu nie byłoby czasu na zdjęcia. Zużyłam trochę więcej niż pół motka LUNY. Chusta jest jak łatwo się domyślić lekka i mięciutka. Już wiem, że będą powtórki. 
1 , 2
Image Hosted by ImageShack.us