RSS
poniedziałek, 30 listopada 2009
CÓRCIOWY BOA DUSICIEL:))

Córciowy szalik jest dziergany. Trochę co prawda było perypetii z doborem wzoru i ustaleniem szerokości szalika. Wiadomo jak żywiołowo potrafi reagować taki rozjuszony nastolatek:). Ale ostatecznie jest i na razie prezentuje się tak.  Będzie robiony z dwóch kawałków, połączonych na  środku. Włóczka ta sama, która była użyta do warkoczowego swetra. Druty tym razem nr 5.


niedziela, 29 listopada 2009
SONATOWY SZAL-PREZENTACJA

Poniżej prezentuję mój szal. Jestem z niego zadowolona. Sonata sprawia, że szal jest mięsisty i lejący. Co do robótek, to zielony szal jest dłubany, ale rozpoczęłam również szalik dla córy. Ma być gruby i ciepły.

 

sobota, 28 listopada 2009
POMAŁU, ALE COŚ KOŃCZĘ

Dziś miałam pierwsze zajęcia. Mały szok po dłuższej przerwie edukacyjnej:)). Coraz mniej czasu spowodowało, że zaczęłam działać jak maszyna. Po szkole wyprasowałam co trzeba , zblokowałam żółty szal


i właśnie jestem w trakcie zszywania kremowego sweterka:)).

piątek, 27 listopada 2009
CZAS CANDY

Zapisałam się na kolejne Candy. A co tam:))). Może tym razem:))).

http://umili.blox.pl/2009/11/z-poslizgiem.html#ListaKomentarzy

Życzę Wam miłego dnia

czwartek, 26 listopada 2009
ROBÓTKOWA BIEDA

Niestety nie mam czym się chwalić jeżeli chodzi o robótki. Cierpię na straszliwy brak czasu. Szalik będzie jednak szalem, ale może za 100 lat:))). Sweter nieruszony leży smętnie w koszu z robótkami:((


poniedziałek, 23 listopada 2009
IDĄ ŚWIĘTA

Zapisałam się  Candy u Lacrimy : http://zamotanalacrima.blogspot.com/2009/11/candy-z-sercem.html oraz na konkurs świateczny u Koroneczki: http://art-ceramika.blogspot.com/2009/11/konkurs-swiateczny.html


Jeżeli chodzi o robótki to walczę z kremowym sweterkiem. Prułam go już 2 razy. Raz jak spaskudziłam coś przy warkoczu, drugi raz źle nabrałam oczka na dekolt i warkocze się rozjechały. Zniechęciłam się tym trochę i zaczęłam kolejny szal. No może nie szal, a szalik.

A i jeszcze oczywiście Candy u Lucyny:))). Piękna serwetka do wygrania.

http://ponitcedoklebka.blogspot.com

niedziela, 22 listopada 2009
PRUJĘ:))

Jestem zła. Sweter był blisko ukończenia gdy zorientowałam się, że lewy bok ma błąd w warkoczu i to niestety widoczny. Odbyło się właśnie prucie, a że sweter robi się w całości to....Tak to jest jak się chce szybko i jeszcze w międzyczasie filmy, robienie obiadu i takie tam:))).

 

czwartek, 19 listopada 2009
Żółty szal skończony.UFF

Zmogło mnie dziś choróbsko więc wzięłam wolne. Wyszło dobrze dla mnie i dla żółtego szala. Wreszcie się z nim uporałam. Nie będzie bordera bo i tak szal jest szeroki. W całości pokarzę go po blokowaniu.


środa, 18 listopada 2009
SWETEREK Z SANDRY

Sweterk dłubię. Tak jak przewidywałam robi się bardzo fajnie. Jak czas pozwoli, to w weekend może uda mi się skończyć.


Wzór zaczerpnęłam z Sandry 10. Bardzo prawdopodobne, że coś jednak zmodyfikuję, kto wie.


wtorek, 17 listopada 2009
,,ROBÓTKI NA DRUTACH"

Pożyczyłam fajną książkę z wzorami na drutki.


Są tu jasno zaprezentowane poniższe wzory. Moim zdaniem fajna pozycja. Wygodne wydanie, ładne fotografie.  Właśnie sobie taką zamówiłam. Najtaniej udało mi się ją namierzyć tu:

http://www.dedalus.pl

Kosztuje 25 złotych.

Zaczęłam oczywiście nową robótkę, bo przecież grube druty i szybko ją skończę:)).


 
1 , 2
Image Hosted by ImageShack.us